REZERVAČNÍ SYSTÉM PRO ŠKOLY - NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM

Zvolte jeden z programů, ze kterého chcete rezervovat lekci.

Enter pro základní školy V technice je budoucnost Kids´Lab Abrakadabra
„ENTER PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY“ je opravdu jedinečným „vstupem“ do světa vědy a techniky. „ENTER“ je interaktivní edukativní program NTM se zaměřením na fyziku a chemii pro žáky základních škol. Jeho témata vycházejí ze struktury sbírkového fondu muzea. Z nejzajímavějších pomůcek používaných při programu je třeba zmínit cameru obscuru nebo model pražského orloje. Více informací naleznete ZDE! Program s názvem „V TECHNICE JE BUDOUCNOST“ využívá možnosti moderní techniky, díky které přibližuje expozice Národního technického muzea žákům 2. stupně základních škol. Aplikace v tabletech navazují na expozice muzea, jejím obsahem jsou úkoly různých typů, ale také doprovodná videa a animace. Více informací naleznete ZDE! Program „KIDS´ LAB ABRAKADABRA“ je zaměřený na podporu vzdělávání v oblasti přírodních věd s cílem umožnit dětem doslova osahat si chemii pomocí experimentů a hrou načerpat nové vědomosti. Program je navržený pro děti od 2. do 7. třídy tak, aby získaly první vědomosti o chemii pomocí zábavných a praktických chemických pokusů. Více informací naleznete ZDE!
Enter pro střední školy Mourek a mašinky Pracovní listy expozic
„ENTER PRO STŘEDNÍ ŠKOLY“ navazuje na úspěšnou tradici „ENTERU pro ZŠ“. Tyto workshopy jsou určeny pro studenty gymnázií a středních škol a jsou plné aktivit, kterých se žáci přímo účastní a mohou si tak vše „osahat“. Fyzikálnětechnické workshopy svou odbornou úrovní uspokojí i náročné studenty. Více informací naleznete ZDE! Nezapomínáme ani na naše nejmenší v mateřských školách. V programu „MOUREK A MAŠINKY“ se děti dozvědí, co pro naše prapradědečky a praprababičky znamenal v 19. století objev parní lokomotivy a budou si moci tyto úžasné stroje prohlédnout. Hodinový program je veden hravou formou. Výklad je prokládán básničkami a písničkami. Více informací naleznete ZDE! Máte rádi osvědčené pracovní listy? Žáci 2. stupně ZŠ mohou propátrat sedm expozic muzea za pomoci pracovních listů. Samostatně vyhledávají informace v expozici a řeší úkoly v pracovním listě za vedení lektora, který jim pomáhá, odpovídá na dotazy a uvádí vyhledávaná fakta do souvislostí. Více informací naleznete ZDE!
Fenomén Favorit
Pro žáky 1. a 2. stupně základních i pro žáky škol středních jsme připravili lektorovaný program ve výstavě Fenomén Favorit. Během programu se žáci seznámí s historií jízdních kol, se základními milníky jejich vývoje u nás i s principy fungování tohoto oblíbeného dopravního prostředku. Na mnoha vystavených kolech poznají fenomén značky Favorit: prezentovány jsou zde jak oblíbené, ale nedostatkové, běžné modely, tak závodní speciály včetně kol, na nichž naši reprezentanti získali několik medailí. Program je zakončen workshopovou aktivitou a je přizpůsoben věkové úrovni účastníků.