REZERVAČNÍ SYSTÉM PRO ŠKOLY - NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM

Zvolte jeden z programů, ze kterého chcete rezervovat lekci.

Enter pro základní školy V technice je budoucnost Kids´Lab Abrakadabra
„ENTER PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY“ je opravdu jedinečným „vstupem“ do světa vědy a techniky. „ENTER“ je interaktivní edukativní program NTM se zaměřením na fyziku a chemii pro žáky základních škol. Jeho témata vycházejí ze struktury sbírkového fondu muzea. Z nejzajímavějších pomůcek používaných při programu je třeba zmínit cameru obscuru nebo model pražského orloje. Více informací naleznete ZDE! Program s názvem „V TECHNICE JE BUDOUCNOST“ využívá možnosti moderní techniky, díky které přibližuje expozice Národního technického muzea žákům 2. stupně základních škol. Aplikace v tabletech navazují na expozice muzea, jejím obsahem jsou úkoly různých typů, ale také doprovodná videa a animace. Více informací naleznete ZDE! Program „KIDS´ LAB ABRAKADABRA“ je zaměřený na podporu vzdělávání v oblasti přírodních věd s cílem umožnit dětem doslova osahat si chemii pomocí experimentů a hrou načerpat nové vědomosti. Program je navržený pro děti od 2. do 7. třídy tak, aby získaly první vědomosti o chemii pomocí zábavných a praktických chemických pokusů. Více informací naleznete ZDE!
Enter pro střední školy Mourek a mašinky Člověk v náhradách aneb
technika sloužící medicíně.
„ENTER PRO STŘEDNÍ ŠKOLY“ navazuje na úspěšnou tradici „ENTERU pro ZŠ“. Tyto workshopy jsou určeny pro studenty gymnázií a středních škol a jsou plné aktivit, kterých se žáci přímo účastní a mohou si tak vše „osahat“. Fyzikálnětechnické workshopy svou odbornou úrovní uspokojí i náročné studenty. Více informací naleznete ZDE! Nezapomínáme ani na naše nejmenší v mateřských školách. V programu „MOUREK A MAŠINKY“ se děti dozvědí, co pro naše prapradědečky a praprababičky znamenal v 19. století objev parní lokomotivy a budou si moci tyto úžasné stroje prohlédnout. Hodinový program je veden hravou formou. Výklad je prokládán básničkami a písničkami. Více informací naleznete ZDE! Programy ve výstavě přiměřeným způsobem přiblíží možnosti medicíny v oboru protetiky, tedy jak a co umí medicína nahradit v lidském těle. Obsah programů je zaměřen na jednotlivé části lidského těla, na využívané materiály, na to, jak technika pomáhá medicíně, ale i na zdravotnickou prevenci a vývoj oboru. Programy ve výstavě jsou připraveny pro všechny stupně škol. Více informací naleznete ZDE!
Pracovní listy expozic Fenomén Favorit
Máte rádi osvědčené pracovní listy? Žáci 2. stupně ZŠ mohou propátrat sedm expozic muzea za pomoci pracovních listů. Samostatně vyhledávají informace v expozici a řeší úkoly v pracovním listě za vedení lektora, který jim pomáhá, odpovídá na dotazy a uvádí vyhledávaná fakta do souvislostí. Více informací naleznete ZDE! Pro žáky 1. a 2. stupně základních i pro žáky škol středních jsme připravili lektorovaný program ve výstavě Fenomén Favorit. Během programu se žáci seznámí s historií jízdních kol, se základními milníky jejich vývoje u nás i s principy fungování tohoto oblíbeného dopravního prostředku. Na mnoha vystavených kolech poznají fenomén značky Favorit: prezentovány jsou zde jak oblíbené, ale nedostatkové, běžné modely, tak závodní speciály včetně kol, na nichž naši reprezentanti získali několik medailí. Program je zakončen workshopovou aktivitou a je přizpůsoben věkové úrovni účastníků.