REZERVAČNÍ SYSTÉM PRO ŠKOLY - NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM

Zvolte jeden z programů, ze kterého chcete rezervovat lekci.

ENTER PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY

„ENTER PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY“ je opravdu jedinečným „vstupem“ do světa vědy a techniky. „ENTER“ je interaktivní edukativní program NTM se zaměřením na fyziku a chemii pro žáky základních škol. Jeho témata vycházejí ze struktury sbírkového fondu muzea. Z nejzajímavějších pomůcek používaných při programu je třeba zmínit cameru obscuru nebo model pražského orloje. Více informací naleznete ZDE!

V TECHNICE JE BUDOUCNOST

Program s názvem „V TECHNICE JE BUDOUCNOST“ využívá možnosti moderní techniky, díky které přibližuje expozice Národního technického muzea žákům 2. stupně základních škol. Aplikace v tabletech navazují na expozice muzea, jejím obsahem jsou úkoly různých typů, ale také doprovodná videa a animace. Více informací naleznete ZDE!

KIDS´ LAB ABRAKADABRA

Program „KIDS´ LAB ABRAKADABRA“ je zaměřený na podporu vzdělávání v oblasti přírodních věd s cílem umožnit dětem doslova osahat si chemii pomocí experimentů a hrou načerpat nové vědomosti. Program je navržený pro děti od 2. do 7. třídy tak, aby získaly první vědomosti o chemii pomocí zábavných a praktických chemických pokusů. Více informací naleznete ZDE!

ENTER PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

„ENTER PRO STŘEDNÍ ŠKOLY“ navazuje na úspěšnou tradici „ENTERU pro ZŠ“. Tyto workshopy jsou určeny pro studenty gymnázií a středních škol a jsou plné aktivit, kterých se žáci přímo účastní a mohou si tak vše „osahat“. Fyzikálnětechnické workshopy svou odbornou úrovní uspokojí i náročné studenty. Více informací naleznete ZDE!

MOUREK A MAŠINKY

Nezapomínáme ani na naše nejmenší v mateřských školách. V programu „MOUREK A MAŠINKY“ se děti dozvědí, co pro naše prapradědečky a praprababičky znamenal v 19. století objev parní lokomotivy a budou si moci tyto úžasné stroje prohlédnout. Hodinový program je veden hravou formou. Výklad je prokládán básničkami a písničkami. Více informací naleznete ZDE!

PRACOVNÍ LISTY EXPOZIC

Máte rádi osvědčené pracovní listy? Žáci 2. stupně ZŠ mohou propátrat sedm expozic muzea za pomoci pracovních listů. Samostatně vyhledávají informace v expozici a řeší úkoly v pracovním listě za vedení lektora, který jim pomáhá, odpovídá na dotazy a uvádí vyhledávaná fakta do souvislostí. Více informací naleznete ZDE!

FENOMÉN JAWA ANEB JAWA, JAK JI NEZNÁTE

Výstava si klade za cíl důstojně připomenout 90 let činnosti našeho nejvýznamnějšího motocyklového výrobce, který výrazně ovlivnil daný obor i ve světovém měřítku. Záměrem autorů je představit značku Jawa v ne příliš známých souvislostech. Výběr předmětů tak proběhl s důrazem na dosud nevystavované, či málo známe artefakty značka Jawa doplněné výběrově o adekvátní výrobky jiných značek, které buď ovlivnili náš domácí vývoj, nebo naopak vznikly jako reakce na něj. Se značkou Jawa spojila své osudy celá řada výjimečných osobností (konstruktéři, závodníci atd.), výstava se pokusí připomenout vybrané z nich. Předpokládá se vystavení pěti desítek motocyklů, automobilů, trofejí ze závodů či jezdecké výstroje, a to převážně ze soukromých, veřejnosti jinak nepřístupných, sbírek.

STARTIN - Projekt OP VVV

Národní technické muzeum realizuje v období 2018 až 2021 nový edukační projekt podpořený z Evropského sociálního fondu, který je zaměřený na podporu přípravy žáků ke vstupu na trh práce (Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání; Inkluze s Národním technickým muzeem, reg. číslo CZ.02.3.62/0.0/0.0/16_037/0004500). Pro komunikaci se školami a dalšími partnery využíváme také propagační název projektu Start In. DO 30.6.2021 JE PROJEKT OMEZEN POUZE PRO ZAPOJENÉ ŠKOLY. Pro více infomací pište na jan.kulvejt@ntm.cz.