REZERVAČNÍ SYSTÉM PRO ŠKOLY - NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM

Zvolte jeden z programů, ze kterého chcete rezervovat lekci.

ENTER PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY

„ENTER PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY“ je opravdu jedinečným „vstupem“ do světa vědy a techniky. „ENTER“ je interaktivní edukativní program NTM se zaměřením na fyziku a chemii pro žáky základních škol. Jeho témata vycházejí ze struktury sbírkového fondu muzea. Z nejzajímavějších pomůcek používaných při programu je třeba zmínit cameru obscuru nebo model pražského orloje. Více informací naleznete ZDE!

KIDS´ LAB ABRAKADABRA

Program „KIDS´ LAB ABRAKADABRA“ je zaměřený na podporu vzdělávání v oblasti přírodních věd s cílem umožnit dětem doslova osahat si chemii pomocí experimentů a hrou načerpat nové vědomosti. Program je navržený pro děti od 2. do 7. třídy tak, aby získaly první vědomosti o chemii pomocí zábavných a praktických chemických pokusů. Více informací naleznete ZDE!

ENTER PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

„ENTER PRO STŘEDNÍ ŠKOLY“ navazuje na úspěšnou tradici „ENTERU pro ZŠ“. Tyto workshopy jsou určeny pro studenty gymnázií a středních škol a jsou plné aktivit, kterých se žáci přímo účastní a mohou si tak vše „osahat“. Fyzikálnětechnické workshopy svou odbornou úrovní uspokojí i náročné studenty. Více informací naleznete ZDE!

MOUREK A MAŠINKY

Nezapomínáme ani na naše nejmenší v mateřských školách. V programu „MOUREK A MAŠINKY“ se děti dozvědí, co pro naše prapradědečky a praprababičky znamenal v 19. století objev parní lokomotivy a budou si moci tyto úžasné stroje prohlédnout. Hodinový program je veden hravou formou. Výklad je prokládán básničkami a písničkami. Více informací naleznete ZDE!

JEDNOTNÝ ELEKTROČAS

Co je čas? Jak byl měřen v dávných dobách a jak před pouhými několika lety? Proč bylo k zjištění času dobré sledovat hvězdy? Kdy začíná den? Jak to, že ve školních třídách může zvonit ve stejný čas? Společně sestavíme model starověkého místa Stonehenge. Vyzkoušíme si, jak funguje Pražský orloj. Poznáme mechanismy i praktické využití jednotného času. Pojďte s námi prozkoumat nepřeberné množství modelů hodin v expozici Měření času a ve výstavě JEDNOTNÝ ELEKTROČAS.

ČESKÝ ROZHLAS

Vlnění, vysílačka, morseovka, analýza prvotních historických materiálů. Ponořte se s námi do dějin Českého rozhlasu od jeho prvního vysílání po současnost. Workshop Český rozhlas vás interaktivní formou seznámí s principy rozhlasového vysílání dříve a dnes. Prozkoumáme dobové materiály, skrze modely se hravou formou seznámíme s principy telegrafního vysílání, rozebereme vysílačku, mikrofon i reproduktor. V neposlední řadě ozkoušíte vlastní vysílání: na jednom stole rádio a na druhém mikrofon. Promluvíte k návštěvníkům expozice? To vše i více nabízí edukační program NTM Český rozhlas.

STARTIN PRO ZŠ

Co pojí pazourek, páku, měděnou rudu či vodní kolo? Pojďme hledat odpověď v NTM v Praze! Prozkoumejme modely dolů expozice hornictví a hutnictví, vyzkoušejme si „svidření“ dřevěných spon, odčerpávání vod a mnoho dalšího. Workshop Důlek Vás interaktivní formou seznámí s počátky dolování, principy vybraných mechanizmů a světem hornin. Vše prozkoumáme na tom nejzřetelnějším a nejnázornějším středověkém výrobním postupu. Více informací naleznete ZDE!

Televizní studio - workshop

V programu v expozici Televizní studio si můžete vyzkoušet práci ve zpravodajském televizním středisku. Pod vedením zkušených televizních pracovníků si zkusíte profesi moderátora, kameramana, režiséra, střihače nebo technika záznamu a natočíte krátkou zpravodajskou relaci.