REZERVAČNÍ SYSTÉM PRO ŠKOLY - NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM

Zvolte jeden z programů, ze kterého chcete rezervovat lekci.

ENTER PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY

„ENTER PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY“ je opravdu jedinečným „vstupem“ do světa vědy a techniky. „ENTER“ je interaktivní edukativní program NTM se zaměřením na fyziku a chemii pro žáky základních škol. Jeho témata vycházejí ze struktury sbírkového fondu muzea. Z nejzajímavějších pomůcek používaných při programu je třeba zmínit cameru obscuru nebo model pražského orloje. Více informací naleznete ZDE!

KIDS´ LAB ABRAKADABRA

Program „KIDS´ LAB ABRAKADABRA“ je zaměřený na podporu vzdělávání v oblasti přírodních věd s cílem umožnit dětem doslova osahat si chemii pomocí experimentů a hrou načerpat nové vědomosti. Program je navržený pro děti od 2. do 7. třídy tak, aby získaly první vědomosti o chemii pomocí zábavných a praktických chemických pokusů. Více informací naleznete ZDE!

ENTER PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

„ENTER PRO STŘEDNÍ ŠKOLY“ navazuje na úspěšnou tradici „ENTERU pro ZŠ“. Tyto workshopy jsou určeny pro studenty gymnázií a středních škol a jsou plné aktivit, kterých se žáci přímo účastní a mohou si tak vše „osahat“. Fyzikálnětechnické workshopy svou odbornou úrovní uspokojí i náročné studenty. Více informací naleznete ZDE!

MOUREK A MAŠINKY

Nezapomínáme ani na naše nejmenší v mateřských školách. V programu „MOUREK A MAŠINKY“ se děti dozvědí, co pro naše prapradědečky a praprababičky znamenal v 19. století objev parní lokomotivy a budou si moci tyto úžasné stroje prohlédnout. Hodinový program je veden hravou formou. Výklad je prokládán básničkami a písničkami. Více informací naleznete ZDE!

JAK SE MĚŘÍ SVĚT

Edukační program ve výstavě je připraven pro žáky II. stupně ZŠ a studenty SŠ. Připraveny jsou dva programy: Astronomická měření a Terestrická (pozemní) měření.

STARTIN - Projekt OP VVV

Národní technické muzeum realizuje v období 2018 až 2021 nový edukační projekt podpořený z Evropského sociálního fondu, který je zaměřený na podporu přípravy žáků ke vstupu na trh práce (Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání; Inkluze s Národním technickým muzeem, reg. číslo CZ.02.3.62/0.0/0.0/16_037/0004500). Pro komunikaci se školami a dalšími partnery využíváme také propagační název projektu Start In. DO 31.12.2021 JE PROJEKT OMEZEN POUZE PRO ZAPOJENÉ ŠKOLY. Pro více infomací pište na jan.kulvejt@ntm.cz.